Kilka słów o lnie

Dlaczego w czasach, w których firmy prześcigają się w fantazyjnych materiałach, niezwykłych połączeniach różnych włókien, a nawet tkaninach z recyclingu zdecydowałyśmy się na len?

Kiedy myślimy o dzieciach i wyobrażamy sobie, czym będziemy je otaczali, nasze myśli zawsze idą w kierunku natury. Minimalizujemy chemię w kosmetykach, patrzymy uważnie na metki ubrań, starannie dobieramy pierwsze warzywa i owoce. Instynktowne więc dla nas było, że noszenie i bliskość z tym związana muszą iść w parze z naturą i ekologią. Chcemy otaczać nasze dzieci tym, co piękne, bezpieczne i etyczne, a len właśnie taki jest!

Od czasów cywilizacji starożytnych po współczesność jego „walory” się nie zmieniły. Len to wszechstronna tkanina. Niezwykle trwała, a jednocześnie dzięki procesowi zmiękczania przyjazna nawet dla najdelikatniejszej skóry.

 

Podstawową cechą lnu jest przewiewność oraz najwyższa chłonność ze wszystkich włókien naturalnych, dzięki której nawet w najbardziej upalne lato będzie nam i dziecku komfortowo. Len jest antybakteryjny i antyalergiczny, to tkanina, która nigdy nie podrażnia i nie uczula.

Czy można chcieć czegoś więcej? Można! W dzisiejszych czasach nie wystarczy, aby coś było dobre dla człowieka, musi też być dobre dla natury, świata, w którym żyjemy i taki właśnie jest len. W procesie produkcji przetwarzana jest cała roślina, nic się nie marnuje, a zużycie wody, jakie temu towarzyszy jest znacznie mniejsze niż przy produkcji bawełny. Dla nas ten aspekt jest również bardzo ważny.

Minusy? Len się gniecie. Taka jego natura i trzeba to pokochać. My tak zrobiłyśmy i Ciebie też do tego zapraszamy!

Pielęgnacja chust

Aby chusta służyła nam jak najdłużej zalecamy:

Pranie chusty w temperaturze

30 stopni, na programie delikatnym

Używanie płynów do prania bez optycznych wybielaczy

Suszenie naturalne bez użycia suszarki mechanicznej

Prasowanie po wysuszeniu
(len kocha prasowanie)