Lista prezentów Świątecznych, które uratują życie mamy w ciąży lub po porodzie

Szukasz pomysłu na Święta dla młodej mamy?

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent dać młodej mamie lub przyszłej mamie, to mamy dla Ciebie listę, która jest przemyślana, niedługa i ma rzeczywiście sens, a nie jest tylko zbiorem przypadkowych rzeczy 😉🎄.

  1. Musimy od tego zacząć, po prostu musimy: chusta kółkowa – to trochę tak, jakby podarować kobiecie ją samą sprzed czasu ciąży. Co zrobi w chuście? Makijaż, bez dziecka na rękach. Obiad, bez krzyczącego o atencję człowieka. Popracuje, bo dziecko staje się częścią niej. Szybko wybiegnie na zakupy, nie targając ze sobą wózka i pięciu toreb. Obejrzy serial, bo dziecko w chuście padnie jak mucha. Lista jest długa 😉. Chusta to must have i wcale tego nie piszemy, bo kochamy chusty. Po prostu takie są fakty! Chustę znajdziesz tu.
  2. Otulacz – tu sprawa jest prosta. Czego potrzebuje młoda lub przyszła mama bardziej niż snu? Odpowiemy – absolutnie niczego. Otulacz pomaga dziecku spać dłużej, mocniej i bez pobudek, a to automatycznie oznacza zupełnie inną jakość snu dla mamy. Znajdziesz go tu.
  3. Voucher na masaż lub dzienne spa. W ciąży i początkach macierzyństwa wszystko rozchodzi się o odpoczynek. Odpoczynek pozwala spojrzeć z dystansem, odpoczynek wietrzy głowę, odpoczynek dodaje energii i siły.
  4. Własnoręcznie zrobiony kupon na czas – weź kartkę, długopis, ładną kopertę i podaruj przyszłej mamie czas. Realny, fizyczny kupon, w którym oferujesz wzięcie dziecka na określoną ilość godzin. Kochamy te bombelki, ale słowo, każda mama chce od nich czasami po prostu odpocząć, ale często wstydzimy się poprosić o pomoc.
  5. Wykupiony catering lub dieta pudełkowa na pierwszy tydzień/tygodnie po porodzie lub po prostu na jakiś czas. Coś naprawdę dobrego. Może warto zrobić zrzutkę ze znajomymi lub rodziną? Po porodzie kobieta ma wystarczająco dużo spraw na głowie, żeby jeszcze ogarniać jedzenie. Zdjęcie jej tego tematu z głowy jest świetnym prezentem!
  6. Zestaw fenomenalnej bielizny i dobry szlafrok. Ale nie takiej po prostu, tylko takiej przemyślanej, od serca. W którym kobieta zmęczona porodem i połogiem poczuje się najseksowniejszą i najbardziej zadbaną mama na planecie. Znajdziecie takie rzeczy np. tu.
  7. Nieoczywisty prezent, za który większość mam dałoby się pokroić – voucher na czysty dom. Jeśli wiesz, że osoba, którą chcesz obdarować chciałaby mieć czysty dom, a nie lubi lub nie ma siły sprzątać, a. znasz zaufaną osobę, która zajmuje się sprzątaniem i mieszka w okolicy, umów i opłać wizytę lub kilka wizyt i podaruj je w formie stworzonego przez Ciebie kuponu podarunkowego.

Oczywiście możemy pisać o wszystkich świecach, kosmetykach, kapciach i książkach, które też są dobrymi pomysłami, ale ta lista została dla Was stworzona z doświadczenia i z troski o wszystkie dzielne mamy, które mają przed sobą piękną, zupełnie nową rolę ❤️

Newsletter

Zapisz się na naszą listę i zyskaj 5% rabatu na pierwsze zamówienie! 

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrypcję newslettera za darmo.

Pielęgnacja chust

Aby chusta służyła nam jak najdłużej zalecamy:

Prać w temperaturze 30 stopni

Pranie chusty w temperaturze

30 stopni, na programie delikatnym

Nie wybielać i nie chlorować

Używanie płynów do prania bez optycznych wybielaczy

Nie suszyć w suszarce

Suszenie naturalne bez użycia suszarki mechanicznej

Prasowanie

Prasowanie po wysuszeniu
(len kocha prasowanie)